Perplexity stelt AI-browser Comet gratis beschikbaar voor iedereen

AI-zoekmachine Perplexity heeft zijn webbrowser wereldwijd voor iedereen uitgebracht. De AI-browser was voorheen alleen bruikbaar met een abonnement op de zoekdienst, maar is nu gratis te downloaden.

Perplexity bevestigt dat de Comet-browser vanaf nu gratis te gebruiken is, schrijft onder andere The Verge. De makers beloven dat er altijd een gratis versie van Comet beschikbaar zal blijven, hoewel het bedrijf ook betaalde functies aanbiedt, zoals een Comet Plus-abonnement dat gebruikers toegang geeft tot een gecureerd aanbod van nieuwsartikelen.

De browser werd in juli beperkt uitgebracht, maar was toen alleen toegankelijk voor gebruikers met een Perplexity Max-abonnement á 200 dollar per maand. Nu is de browser dus wereldwijd en voor iedereen te gebruiken, zonder dat daarvoor een abonnement nodig is.

De Comet-webbrowser is al langer in ontwikkeling. Zo verscheen in mei al een eerste bètaversie van de browser. De software bevat verschillende ingebouwde AI-functies. Zo kunnen gebruikers de browser vragen stellen over webpagina's, winkelwagentjes controleren op kortingen, onbeantwoorde e-mails opzoeken of aankopen doen.

Comet is vooralsnog alleen beschikbaar voor Windows en macOS. Volgens de makers komt de browser binnenkort naar 'meer platforms', zonder daar verdere details over te delen.

Verschillende andere browsermakers werken aan AI-webbrowsers. Zo introduceerde Opera eerder deze week zijn betaalde Neon-browser en werkt The Browser Company aan Dia. Google voegde onlangs nieuwe Gemini-functies toe aan Chrome, hoewel dat vooralsnog alleen geldt voor Amerikaanse gebruikers. Microsoft Edge kreeg op zijn beurt onlangs een optionele Copilot-modus.

Perplexity Comet
Perplexity Comet

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

02-10-2025 • 20:09

39

Submitter: Westpjotr

Reacties (39)

Sorteer op:

Weergave:

Iemand die de privacy policy heeft doorgespit en weet welke data allemaal met Perplexity wordt gedeeld?
Alles wat ze maar kunnen. En ze maken daar geen geheim van: Perplexity CEO says its browser will track everything users do online to sell ‘hyper personalized’ ads

[Reactie gewijzigd door vickypollard op 3 oktober 2025 04:50]

Hyper personalised zelfs. Zo lang de logica is dat ik naar sneakers kijk en dan een sneaker als advertentie krijg, zijn persoonlijke advertenties hopeloos.
Misschien zie ik het verkeerd, maar bij hyperpersonalisatie denk ik dan meteen (bij jouw voorbeeld) aan bijvoorbeeld sneakers van precies jouw maat en pasvorm, lievelingskleur, merk, budget, etc. Etc.
En toch gaat dat (voor mij) niet werken. Voor schoen x heb ik maat 44 en bij schoen y is dat 45. Daarnaast ben ik bereid meer (of minder) te betalen bij vette kleuren. En ik laat me graag verassen door het aanbod. Daarnaast, wat moet je dan in godsnaam allemaal wel niet verzamelen om dergelijke ads te tonen.

Ik zie liever een beweging opstarten die de normalisatie van advertenties tegen gaat.
En toch gaat dat (voor mij) niet werken. Voor schoen x heb ik maat 44 en bij schoen y is dat 45. Daarnaast ben ik bereid meer (of minder) te betalen bij vette kleuren. En ik laat me graag verassen door het aanbod. Daarnaast, wat moet je dan in godsnaam allemaal wel niet verzamelen om dergelijke ads te tonen
Dit is wat naief ben ik bang. Het zou mij niet verbazen als zo een browser na een tijdje beter weet wat voor kleuren jij mooi vind en welke niet.

En dat je de ene keer maat 44 hebt, en de andere keer maat 45 maakt natuurlijk niet uit. Ze laten je in elk geval geen maat 37 zien. Bovendien was dat uiteraard maar een voorbeeld van Druid. Hij probeerde duidelijk te maken dat met hyperpersonalisatie ze nog verder de details in duiken.
Dit artikel over Target stamt uit 2012. Niet volledig vergelijkbaar, maar dat is dan ook al een tijdje geleden. De techniek heeft niet stilgestaan (inclusief te marketing "techniek") dus het kan zomaar zijn dat m.b.t. "Ai" ze beter weten wat je wilt dan je zelf weet of dat je denkt dat ze weten. Wat niet wil zeggen dat ze het ook volledig fout kunnen hebben.
Ja dit artikel ken ik en moest ik ook aan denken. Dat is inderaad waar ik (deels) mijn reactie op gebasseerd had.
Hopelijk gaat uiteindelijk iedereen beseffen wat voor risico's dat met zich meebrengt of op zijn minst mee kan brengen. Alhoewel ik daar een hard hoofd in heb. Misschien hebben we het (onbewust) met de paplepel ingegoten gekregen om scherper te zijn op dit soort zaken.
Die uitdaging zou ik wel aan willen gaan. Ik denk niet dat de kleur zo makkelijk te raden is. En qua maat, het lijkt een klein verschil. Maar als je 2x op een ad klikt met iets leuks en jou maat is er dan toch niet, dan doe je er ook nooit weer.

Maar goed, misschien ben ik minder beïnvloedbaar, meer eigengereid en vooral heel recalcitrant.
Je moet niet op die maat blijven hangen, want dat is het punt niet wat ik probeerde te maken. Lees bijvoorbeeld het artikel dat Magician2000 aanhaald hierboven.
Ergens naar kijken (puur uit interesse) impliceert niet dat je dat product wilt kopen, laat staan advertenties erover voorgeschoteld wilt krijgen.
Ik vervang de sneaker even met een barbecue, versta ik onder hyper personalisatie dat als ik naar een barbecue kijk, dan advertenties te zien krijg van de plaatselijke slager, sauzenfabrikant, buitenkeukens en houtskool. Want daar liggen dan misschien meer mijn interesses na aankoop van een barbecue. Momenteel is het inderdaad zo, dat die persoonlijke advertenties niet verder gaan dan nóg meer barbecues laten zien.. terwijl ik er al een gekocht heb. Behoorlijk hopeloos ja. Ik begrijp niet dat ze dit niet eerder hebben gedaan. Daar heb je geen AI voor nodig.
Maar dan moet je dus wel weten een echte barbecue is, geen gas of elektrisch. En de voorkeur voor briketten of houtskool. Daarnaast ben ik (ook) vrij kieskeurig in vlees en maak ik sauzen zelf. Dus ook hier heb je nogal wat informatie nodig én adverteerders. De slager hier adverteert niet maar daar haal ik mijn vlees wel.

Ach ja. AdGuard doet gewoon zijn werk. En als advertenties (en privacy) zo erg worden misschien gebeurt er dan nog eens wat. Of worden reclame en advertenties ooit nog eens ontmoedigd omdat het niet zo normaal zou moeten zijn.
Dank voor deze bijdrage. Een goede reden voor mij om die browser te mijden als de pest.
Het is datamining van de kampioenen dataminen. Dat is wat het internet tegenwoordig is. Samen met alle (smart)apparaten waarmee het internet op gaat. Enkel even naar hun website gegaan en dan kom je al dit tegen:

www.perplexity.ai IP Report 104.18.26.48

framer.com  IP Report 3.165.136.67 IP Report 108.139.229.82

app.framerstatic.com IP Report 13.227.173.43 IP Report 108.139.210.31

framerusercontent.com IP Report 108.138.7.78 IP Report 108.139.229.6
...DNS records? Of wat is je punt? Haha
Gelukkig kan je lachen om je zelf. Veel succes met je ego.
Helaas kun jij niet inhoudelijk reageren op mijn vraag. Enkel een quasi-beledigen?
Voor de n00b: wat wil je met deze DNS gegevens zeggen? Zit veelal achter cloudflare blijkbaar, dus reverse IP zegt precies niets. Ik zie geen verband met datamining? En wat heeft Framer met Perplexity te maken?

[Reactie gewijzigd door DeCo op 4 oktober 2025 09:43]

1.Wij weten weinig

2.Op je telefoon kun je bv Netguard downloaden en bijhouden wat elke website/app doet

3.Dan ga je kijken wie, waar en waarom verbinding maakt

4.Veel apps/websites zullen met bepaalde servers verbinden

5.Dat is opzettelijk en onnodig

6.Kijk waar deze servers staan

7.Patroonherkenning<->inzicht

8.Kijk of je meedoet

9.Antwoorden buiten jezelf zoeken is eindeloos
Wilde gok: alles. En dan gebruik ik zelf perplexity. Ik vind de app prima.

[Reactie gewijzigd door rachez op 2 oktober 2025 20:17]

Is dat niet die browser die klakkeloos prompt injections uitvoert?
Ik gebruik Comet inmiddels enkele weken en ben tevreden over de prestaties. De interface is minimalistisch en overzichtelijk, en de browser blokkeert advertenties effectief. Voorheen gebruikte ik voornamelijk Brave. Comet lijkt echter hun eigen zoekfunctie via het homepagina te promoten; wanneer ik een zoekopdracht plak bij Google.nl verschijnt er een laadindicator (spinning wheel in MacOS). Na een kleine vertraging kan je wel verder maar om deze reden gebruikte ik Google minder vaak. Ondanks dat ik deze week twee updates voor Comet heb geïnstalleerd, is deze bug(?) nog niet verholpen. Op Comet’s eigen zoekpagina functioneert de zoekfunctie daarentegen soepel en zonder vertraging.
Ik gebruik het nu ongeveer een week maar moet zeggen dat ik hem slechts sporadisch gebruik. De features die de browser kunnen bedienen zijn erg traag en niet betrouwbaar.

Het enige handige is dat de toegang tot de tekst van websites goed werkt. Google docs worden goed begrepen. Tekst laten aanpassen gaat echter niet erg goed en duurt zeer lang.

Perplexity heeft het probleem dat er steeds meer features bij komen terwijl oudere functionaliteit nog steeds niet goed werkt.
Net gedeinstalleerd omdat ik het tegen vond vallen. Hoog toren geblaas. Plus de toen nog $20 vond ik het niet waard.

Daarbij loopt de Chromium 1 versie achter tov Brave en Edge. Welke veiligheidsrisico’s brengt dit met zich mee?
De gratis versie op de website is een clown. Vraag maar eens wat diepere tech questies en hij blijft in rondjes ontwijken. En alles op websites zoeken. AI is hot maar niet alles wat hot is is AI

[Reactie gewijzigd door fuzzyIon op 2 oktober 2025 23:03]

Momenteel kan je een jaar gratis Perplexity Pro krijgen als je via Paypal een abonnement aanvraagt. Je kan alvast cancellen, en je blijft nog steeds een jaar Pro zonder het risico dat je vergeet te cancellen.

-> https://www.perplexity.ai/join/p/paypal-subscription
Perplexity is zo met gratis abonnementen aan het strooien... is er überhaupt iemand die er voor betaalt?
Ha, maandag kreeg ik een invite in mijn mail. Niks mee gedaan omdat ik niet echt zit te wachten op alles AI.
Aantal betalende gebruikers valt tegen ?
Nee hij was eerst in beta.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn